poniedziałek, 23 lutego 2015

# 23 Płatki na wietrze - Virginia C. AndrewsTytuł : Płatki na wietrze
Autor: Virginia C. Andrews
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Świat Książki

Książka jest kontynuacją Kwiatów na poddaszu, a więc opisuje dalsze losy rodzeństwa, które zostało wcześniej zamknięte przez matkę i babcię na poddaszu. Nic więcej nie będę pisać z tego względu, że nie chcę zaspojlerować części pierwszej.

Sięgałam po tę powieść z wielkim entuzjazmem, ale także z ogromnym dystansem. A to z tego powodu, że pierwsza część mnie totalnie zmiażdżyła i wywarła potwornie wielkie wrażenie, jednak z drugiej strony naczytałam się wielu niepochlebnym opinii na temat jej kontynuacji. 

W Płatkach na wietrze dzieje się dużo. Na początku myślałam, że akcja będzie polegała jedynie  na tym, że Cathy będzie latała za każdym facetem, a Chris będzie się na nią wściekał. Tak to wyglądało. Jednak im dalej, tym ciekawsze wątki się pojawiały. Czasem nawet myślę, że było tego za wiele jak na jedną książkę, ponieważ zostało w niej opisane około dziesięciu bardzo burzliwych lat z życia Dollangangerów. 

Narracje było znowu pierwszoosobowa, a więc znowu wszystko z punktu widzenia Cathy. Jest to postać trochę irytująca ze względu na swoją naiwność i dość płytki, moim zdaniem, charakter. Nie zmienia to jednak faktu, że w jej osobowości dało się zauważyć zmiany, jakie zaszły pod wpływem krzywdy wyrządzonej przez matkę. Myślę, że bardziej przypadła by mi narracja prowadzona przez Chrisa, który jest bardzo ciekawą postacią.

Pojawia się wiele ciekawych postaci oraz wątków. Mi bardzo się podobał wątek Carrie, który lekko mnie zszokował... 

Jedyne co mnie na prawdę drażniło w książce to ciągłe podkreślanie tego, że facet myśli tylko o seksie. Kobieta się tylko ładnie ubierze czy subtelnie poruszy i już musi uważać, bo u facetów pojawia się żądza. Zupełnie jakby byli tylko zwierzętami, które nie potrafią zapanować nad swoim popędem. No ludzie, szlag mnie trafiał.

Myślę, że osoby, którym Kwiaty na poddaszu się spodobały, powinny sięgnąć także po kolejną część, choćby po to, aby poznać dalsze losy bohaterów. Ja to zrobiłam i nie żałuje, a także na pewno przeczytam trzecią, czwartą i piąta część.

Moja ocena : 4.5/6.


Jest to książka nr 5 w wyzwaniu 52w2015.
Odhacza punkt została wydana w roku moich narodzin w Książkowym wyzwaniu 2015.
Bierze udział w wyzwaniu GRUNT TO OKŁADKA.

14 komentarzy:

 1. Słyszałam wiele o autorce i o tej serii. Wiem, że wywołuje silne emocje, więc jestem pewna, że chcę przeczytać choć pierwszą z nich. Zdaję sobie sprawę, że na tej jednej na pewno się nie skończy. Zastanawiam się nawet nad kupnem "Kwiatów na poddaszu, bo znalazłam ostatnio świetną okazję. Tak więc Virginia C. Andrews powinna już niedługo zagościć na mojej półce. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kupuj jak okazja, zawsze lepiej mieć swoje egzemplarze :D

   Usuń
 2. Oj, mam wieeeelką ochote na tą książke i ogólnie na całą serie! Kocham książki o takiej tematyce :D Film mi sie bardzo spodobał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja filmu nie oglądałam, ale po przeczytaniu wszystkich części na pewno się skuszę :)

   Usuń
 3. Jakieś wariactwo z tą narracją pierwszoosobową.
  Nie wiedziałam, że jest tyle części..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się z każdą kolejną coraz gorzej będzie. Najbardziej boję się ostatniej bo ona ponoć opowiada o tym, co było przed pierwszą. :)

   Usuń
 4. Za mną już "Kwiaty na poddaszu" i możesz być pewna, że wkrótce przeczytam kontynuacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna seria ciekawych książek do nadrobienia. Nie mogę się doczekać, aż dorwę w ręce coś autorstwa Virgini C. Andrews :)
  Pozdrawiam, Mz.Hyde

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ciekawi tylko ta seria jej autorstwa, pozostałe książki już nie za bardzo... :)

   Usuń
 6. Pierwsza część jeszcze przede mną, więc jak już ją przeczytam, to okażę się, czy będę chciała sięgnąć po kolejną, chociaż pewnie ze zwykłej ciekawości to zrobię :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że raczej warto :) A już na pewno pierwszą część, która mnie zmiażdżyła :D

   Usuń
 7. Jeśli się skuszę to zacznę od pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń