środa, 15 kwietnia 2015

# 32 W zgodzie ze sobą - Ewa Woydyłło
Tytuł: W zgodzie ze sobą
Autor: Ewa Woydyłło
Ilość stron: 148
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie


Miałam za zadanie wybrać sobie książkę tej autorki, przeczytać i przedstawić na zajęciach jej główne tezy, myśli przewodnie.  Wybór padł na tę, bo nie chciałam powtarzać tego, co czyta moja grupa. Jest to książka, o której można powiedzieć, że zalicza się do psychologicznych lub do poradników. Cz warto sięgać ?

Myślę, że można. Zachwytów u mnie nie wywołała, ale jednak coś tam się w głowie poruszyło w trakcie lektury. Odnajdziemy w tej książce porównanie człowieka zdrowego psychicznie z człowiekiem neurotycznym, który, w tym przypadku, oznacza osobę wiecznie zadręczoną czymś, ciągle martwiącą się. Przeczytamy także o tym, jak można zmieniać własne postępowaniem oraz innych. Zobaczymy jak nasze relacje z innymi wpływają na nasi czy warto w nich tkwić. Dowiemy się także co to oznacza być sobą. Autorka mówi niby o takich podstawowych, powszechnych regułach życia społecznego, które każdy zna, jednak mało kto stosuje. Może dać to do myślenia. Jest też wzmianka o psychologii oraz psychoterapii.

Nie wiem czy książkę polecać czy nie. Chciałam jedynie krótko przedstawić o czym jest. 

Oceniam  na 3.5/5.

Wyzwania:
  • książka nr 10 w 52w2015
  • przeczytana w jeden weekend w Książkowym Wyzwaniu 2015
4 komentarze:

  1. Ewy Woydyłło przeczytałam póki co jedną książkę - "Rak duszy". Okazała się całkiem ciekawa. Może w wolnym czasie sięgnę i po tą ;)

    OdpowiedzUsuń