poniedziałek, 29 czerwca 2015

# 47 Business English Magazine - wyd. specjalne Business Travel nr 3/2015Zachwycona magazynem English Matters postanowiłam wypróbować coś podobnego, ale o wyższym poziomie zaawansowania. Słowem wstępu Business Travel jest wydanie specjalne magazynu Business English wydawanego przez wydawnictwo Colorful Media. Jest to język angielski biznesowy, a więc przydatny w pracy w różnego rodzajach korporacjach, a także przydatny dla mnie do nauki na egzamin TOEIC. (Czy koś z Was może zdawał ten egzamin? ;) )

Business Travel opisuje biznesowe podróże oraz różne wskazówki pomocne przy takowych wyjazdach. 

Co znajdziemy w Business Travel?

Na samym początku w dziale In brief można zapoznać się z krótką opowiastką o orzeszkach w samolocie oraz o pendolino. 
Dział History został poświęcony krótkiej historii biznesowego podróżowania, które, jak się okazuje, istnieje od bardzo dawna. 
W Cultural Etiquette znajduje się artykuł o manierach oraz komunikacji podczas podróży biznesowych, a więc jak rozmawiać, negocjować i zachowywać się w stosunku do osoby, z którą się spotykamy w celach biznesowych. 
Możemy przeczytać także o najpopularniejszych celach wycieczek biznesowych, w tym między innymi o  Hong Kongu czy Dubaju. 
W kolejnym dziale znajdziemy artykuł o idealnym planowaniu naszych podróży - 9 kroków d tego, aby być w pełni przygotowanym na wyjazd. 
Nie zabraknie technologii - możemy sprawdzić kilka aplikacji na androida, które pozwolą nam załatwiać różne sprawy w drodze. 
Dział Business Travel to zbiór kilku artykułów. Pierwszy jest  o biznesowych wyjazdach w XXI wieku, a więc o środkach transportu, kolejny o najlepszych liniach lotniczych. Jest również bardzo interesujący artykuł o możliwościach pracy podczas lotu, co jest ważne dla biznesmenów, którzy narzekają na brak czasu. Coś dla łasuchów - artykuł o jedzeniu w samolocie, które nie zawsze jest super smaczne.  Prywatne loty, coś dla bogaczy, czyli artykuł o opływaniu w dostatki. Można poczytać również o tym,  jak spędzić cały dzień na lotnisku nie marnując czasu. Podczas wyjazdów biznesowych można wypożyczać samochody, aby móc zobaczyć trochę miejsca, do którego się wybieramy - o tym jest kolejny artykuł. Artykuł o wybieraniu hotelu - bardzo przydatny dla każdej podróżującej osoby. 
Kolejny dział to Business Fairs, w którym przeczytamy o najważniejszych targach biznesowych na świecie
W dziale Recreation & Relaxation dowiemy się co, gdyby tak zostać troszkę dłużej i sobie odpocząć, o wakacjach, na których odłączamy się od świata internetowego, nie sprawdzamy mejli, nie odpisujemy na nie oraz o miejscach idealnych zarówno dla osób chcących aktywnie spędzić urlop, jak i tych, którzy raną wylegiwać się na plaży.  
W Business Language znajdziemy zwroty i słówka dotyczące bardzo problematycznego dnia, w którym spotykają nas same kłopoty.

Business English Magazine tak samo ja English Matters ma słowniczek dodany do każdego artykułu. Słownictwo jest trudniejsze, ale również bardzo przydatne. Mimo, że jest to język biznesowy to może on mieć zastosowanie wszędzie. Artykuły są bardzo interesujące, można poznać wiele ciekawych aspektów dotyczących danego zagadnienia. W tm magazynie jest też coś, co ja osobiście uwielbiam. A dokładniej - cztery zadania gramatyczne na samym końcu, z kluczem odpowiedzi oczywiście. Bardzo lubię robić zadania z angielskiego, ponieważ utrwalają one wiedzę zdobytą podczas czytania, idealne rozwiązanie.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Colorful Media. 10 komentarzy:

 1. Jeszcze nie zapoznałam się z tym numerem,ale postaram się to wkrótce nadrobić ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie myślę o tym wydaniu biznesowym, tylko nie wiem, czy poziom języka mnie nie przerośnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym tak dobrze umieć angielski żeby móc czytać książki i gazety w tym języku. Niestety mój angielski jest dość kiepski...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. English Matters i Business English są właśnie do nauki. Myślę, że nawet z kiepskim angielskim dasz radę przeczytać English Matters, bo wszystkie słówka są wyjaśnione a język jest i tak dość prosty :)

   Usuń
 4. powinnam podszkolić swój język ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. taka forma nauki jest chyba najbardziej skuteczna - połączenie przyjemnego z pożytecznym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Marzy mi się jeszcze przeczytanie książki po angielsku, ale nie mogę dostać tej, którą chcę w jakiejś małej cenie :)

   Usuń